Verkeerscontrole Stenenbrug
8 augustus 2025
Het verkeersondersteuningsteam van de regio Oost en de motards van de verkeerspolitie controleerden op zaterdag aan de Stenenbrug ter hoogte van de Singel. Er werden 9 bestuurders met openstaande boetes staande gehouden die ter plaatse hun achterstand mochten inlossen. 6 buitenlandse bestuurders reden rond zonder gordel en dienden ook ter plaatse hun boete te betalen. Eén voertuig bleek maar liefst een ton overladen (4 450 ipv 3 500 kilogram). De bestuurder moest in totaal 2 200 euro betalen en zijn vracht deels overladen voor hij zijn weg verder mocht zetten. Een brommer viel op wegens het ontbreken van een nummerplaat. Het voertuig was niet ingeschreven, niet verzekerd en de bestuurder had geen rijbewijs. De bromfiets werd in beslag genomen. Een andere bromfiets werd in beslag genomen omdat hij 75 per uur haalde in plaats van de toegelaten 45 km/u. Nog een derde bromfiets reed tegen de richting met een passagier zonder helm langs de politie. Ook deze brommer was opgedreven en werd in beslag genomen. Tot slot was een bestuurder van een deelbrommer niet in het bezit van een rijbewijs. Hij maakte gebruik van een gehackt account om de brommer te ontlenen. Een andere wagen werd geïmmobiliseerd omdat de bestuurder geen rijbewijs had en onder invloed was van drugs. Een andere wagen werd in beslag genomen omdat hij onverzekerd rondreed met vervallen Nederlandse transitplaten. Een andere bestuurder parkeerde zich voor de controlepost en van plaats te wisselen met zijn passagier. De man had immers een voorlopig rijbewijs en mocht dus geen passagier vervoeren. In de marge van de actie werden nog 52 aanhangwagens en 33 lichte vrachtwagens (+3,5 ton) beboet voor parkeerovertredingen.
Persbriefing
2 700 euro in beslag genomen
10 oktober 2024
Zaterdagavond merkte het wijkondersteuningsteam Oost een man op die drugs verkocht in de wijk ‘Zwarte Arend’. De politie hield er toezicht in burger omdat er regelmatig klachten van drugsgerelateerde overlast zijn. In de Arendshoflaan stapte de man langs de passagierszijde in een auto. Kort daarna stapte hij weer uit en stapte hij zelf als bestuurder in een auto. Hij werd aan de kant gezet en zowel de bestuurder als de wagen werden gecontroleerd. Er volgde een huiszoeking op zijn adres, waar ruim 2 700 euro, 22 gram MDMA en 6 gram cocaïne in beslag werden genomen.
Drugsverkoper betrapt op Belgiëlei
10 oktober 2024
Zaterdagavond sprong een zenuwachtige man in het oog van de politie. Hij stond te wachten in de deuropening van een gebouw, om kort daarna samen met een andere man het gebouw binnen te gaan. De tweede man kwam vrijwel onmiddellijk terug buiten. Hij werd gecontroleerd door het wijkondersteuningsteam Centrum. Ze vonden 1 100 euro en verschillende dosissen hasjiesj bij hem. Ook de andere man werd gecontroleerd. Hij gaf toe dat hij hasjiesj gekocht had van de gearresteerde man. De 22-jarige verkoper werd voorgeleid bij de onderzoeksrechter.
Lid Favela-bende gearresteerd
10 oktober 2024
Het wijkondersteuningsteam City organiseerde zaterdag een actie in Borgerhout, naar aanleiding van overlastklachten. Het droneteam van Politiezone Antwerpen leverde bijstand. Tijdens de actie werd een vooraanstaand lid van de Favela-bende gearresteerd. Hij werd in het verleden al samen met zijn neef gearresteerd voor het verkopen van drugs via Snapchat. De bende pleegde de laatste jaren ook ernstige geweldsdelicten. Het droneteam kon een drugstransactie vaststellen in de Krugerstraat. De verkoper werd gearresteerd. Hij had 9 zakjes cannabis en 130 euro bij zich. De koper werd in de buurt gecontroleerd. Hij had 3 zakjes cannabis en een dosis cocaïne bij zich. Onderzoek wees uit dat de Favela-bende actief was in de omgeving. Er volgden 5 huiszoekingen. Bij één van de huiszoekingen werd een bewakingssysteem aangetroffen, waardoor de bendeleider op de hoogte was van de inval en de benen nam. Hij probeerde te vluchten langs een dak, en werd kort daarna aangetroffen op de bovenverdieping van een woning. Hij hield een gebroken voet over aan zijn vlucht. De actie van de politie kon op heel wat kijklustigen rekenen, die zich op een bepaald moment ook tegen de politie keerden Verschillende eenheden van Politie Antwerpen kwamen ter plaatse. Bij de actie werd ruim 17 000 euro in beslag genomen. Daarnaast nam de politie 5 laptops, 4 gram hasjiesj, 130 gram cannabis, 2 gram ketamine, verpakkingsmateriaal en verboden wapens in beslag. Er werden 7 personen gearresteerd. 4 van hen moesten voor de onderzoeksrechter verschijnen. 2 verdachten worden nog opgespoord.