Ga naar inhoud
CONTACTEER DE POLITIE
  • Home
  • Nieuws
  • Controle tegen overlast in de omgeving van Grote Markt

Controle tegen overlast in de omgeving van Grote Markt

11 mei 2026

2000 Antwerpen

Zaterdagavond- en nacht controleerden het wijkteam van de historische binnenstad en het verkeersondersteuningsteam (VOT) 66 personen en 35 voertuigen op en rond de Grote Markt. Dat gebeurde tijdens een actie tegen verschillende vormen van overlast.

  • Op de Bullinckplaats controleerde de politie een groep van zes jongeren van wie er vier in het bezit bleken te zijn van verdovende middelen. Ze kregen allen een onmiddellijke minnelijke schikking voorgesteld;
  • Er is tijdens de actie ook een proces-verbaal opgesteld tegen een minderjarige omdat hij drugs op zak had;
  • Vier keer is een GAS-pv opgesteld voor spuwen, plassen ...
  • De politie stelde ook 27 verkeersinbreuken vast;
  • Drie ademtesten en één speekseltest kenden een positief resultaat. De bestuurder die drugs had gebruikt en achter het stuur kroop, zag zijn rijbewijs onmiddellijk ingetrokken worden voor de duur van 15 dagen.

De actie startte op zaterdagavond 9 mei en eindigde in de nacht van 9 op 10 mei.

 

 

Persbriefing