Ga naar inhoud
CONTACTEER DE POLITIE
  • Home
  • Nieuws
  • Antwerpen maakt zich op voor de Ronde van Vlaanderen

Antwerpen maakt zich op voor de Ronde van Vlaanderen

1 april 2026

Op zaterdag 4 en zondag 5 april staat onze stad volledig in het teken van wielrennen.

Op zaterdag zetten de wielertoeristen vanaf 7 uur hun beste beentje voor op We Ride Flanders. De start is voorzien op het Steenplein. 

Zondag wordt het startschot gegeven voor de Ronde van Vlaanderen. Vanaf 8.30 uur verzamelen de wielrenners aan de Ernest Van Dijckkaai, waar ze om 10 uur richting Linkeroever vertrekken voor de officiële start om 10.20 uur aan het Galgenweel.

Parcours

Er worden een aantal verkeersmaatregelen getroffen om het evenement in goede banen te leiden. Het parcours, dat langs de kaaien en de binnenstad gaat, wordt afgesloten voor het verkeer. Op 4 april is een afsluiting voorzien tussen 6 uur en 8.30 uur. Op 5 april kan er geen verkeer door tussen 6 uur en 15 uur. 

Bereid je bezoek voor

Dat wil zeggen dat de parkings in het centrum niet of moeilijk bereikbaar zijn. Bereid je bezoek aan Antwerpen goed voor. Het beste kom je met het openbaar vervoer of met de fiets. Ook de Park & Rides aan de rand van Antwerpen zijn bereikbaar. Het volledige parcours is geïntegreerd in Waze en Google Maps, waardoor omleidingen duidelijk zijn. Op www.slimnaarantwerpen.be vind je verschillende mogelijkheden om naar Antwerpen te komen.

Parkeerverboden

In heel wat straten geldt een parkeerverbod. Respecteer de verbodsborden en voorkom dat je voertuig getakeld wordt. Het gaat onder meer om het Steenplein, Brouwersvliet, Ernest Van Dijcckaai, Orteliuskaai, Jordaenskaai, Plantinkaai, Sint-Michielskaai, Ellermanstraat … De volledige lijst vind je op https://parkeerverbod.info