Ga naar inhoud
CONTACTEER DE POLITIE
  • Home
  • Nieuws
  • Aanpak overlast omgeving Koningin Astridplein

Aanpak overlast omgeving Koningin Astridplein

15 maart 2026

2018 Antwerpen

Zowel op zaterdag 14 als op zondag 15 maart heeft het wijkteam Centraal Station van de regio Centrum toezicht gehouden in de omgeving van het Koningin Astridplein. Hun aanwezigheid kaderde in de aanpak van verschillende vormen van overlast die de omgeving eigen zijn.

De politie controleerde 53 personen. Er zijn 122 processen-verbaal opgesteld:

  • De politie betrapte 16 bedelaars op heterdaad. Vier personen hadden een slaapplaats ingericht op de openbare weg;
  • Vijf personen negeerden het alcoholverbod dat op het Koningin Astridplein geldt;
  • Er zijn negen personen op heterdaad betrapt toen ze verdovende middelen gebruikten of omdat ze de drugs op zak hadden;
  • Het wijkteam nam eeder kleine hoeveelheden cannabis, cocaïne, heroïne, hasjiesj en xtc in beslag. Hetzelfde met negen joints;
  • Iemand die koopwaar probeerde te slijten aan klanten op terrassen kreeg daar een GAS-boete voor. Zijn spullen zijn in beslag genomen;
  • Een gekende overlastpleger stond geseind en is opgelsoten in een gesloten instelling door de Dienst Vreemdelingenzaken (DVZ).

Persbriefing

2000 Antwerpen
'Overgooiers' geklist

16 maart 2026

Leden van het wijkondersteuningsteam (WOT) West merkten op een parking vlakbij de gevangenis een man op die zich verdacht gedroeg. Hij leek iets of iemand te zoeken. In werkelijkheid voerde hij een verkenning uit om na te gaan of de kust veilig was. Daarna ging hij terug naar de uitgang en gaf hij een signaal aan nog een tweede persoon.

Antwerpen
Dealer en bovendealer treffen mekaar ... en de politie

16 maart 2026

Een dame die op zaterdag 15 maart gehaast door het verkeer laveerde, werkte zich in de kijker van het drugsondersteuningsteam (DOT). Ze slalomde tussen het verkeer tot ze zich ergens parkeerde. Ze verliet haar eigen voertuig en stapte in een auto die kwam aangereden. Samen vetrokken ze en reden rondjes. In Edegem zette de politie de auto aan de kant voor een controle. Uit die controle bleek dat de vrouw moest afrekenen met haar bovendealer. De twee verdachten zijn gearresteerd. De politie nam hun mobiele telefoons en 2 8 40 euro cash geld in beslag. Beiden komen voor de onderzoeksrechter.

2000 Antwerpen
Politie stopt drone

16 maart 2026

Op 15 maart kreeg de politie verschillende meldingen van een drone in de omgeving van het Kattendijkdok. Ter plaatse kon de politie de dronepiloot aantreffen. De drone vloog in een zogenaamde UAS-zone, waar niet mag gevlogen worden, behalve onder specifieke voorwaarden of met een toelating. De piloot had zo'n toelating niet. De politie stelde een proces-verbaal op en nam de drone in bewaring.

2000 Antwerpen
Sleutels verraden eigenaar van gevonden drugs

16 maart 2026

Tijdens het afgelopen weekend controleerde het wijkteam Historische Binnenstad van de regio West 27 personen en 34 voertuigen tijdens een actie tegen verschillende vormen van overlast.

2000 Antwerpen
Controle van e-steps, fatbikes en bromfietsen op Meir

16 maart 2026

Het wijkteam en het verkeersondersteuningsteam (VOT) van de regio West hielden een verkeersactie op de Meir. De politie wilde onaangepast en onveilig rijgedrag van bestuurders van e-steps, fatbikes en bromfietsen aanpakken. In totaal zijn er twaalf processen-verbaal opgesteld.

2170 Merksem
Brand vernielt garage

16 maart 2026

Zondag 15 maart brak rond 16.30 uur brand uit in de garage van een woning aan de Jaak de Boeckstraat. De eerst aangekomen patrouille deed nazicht of de bewoners en de onmiddellijke buren in veiligheid waren of konden gebracht worden. De brandweer forceerde zich een weg naar de brandhaard en kreeg de vlammen snel onder controle. Niemand raakte bevangen door de rook, onder meer omwille van feit dat de bewoners van het pand niet aanwezig waren. Vermoedelijk is de brand ontstaan in de elektriciteitskast. Als gevolg van de brand zat de hele buurt een tijd lang zonder stroom. Ook de buren leden schade als gevolg van de rook. De politie gaat uit van een accidentele brand.