Wijkteam pakt dealer op tijdens overlastactie rond Centraal Station
29 oktober 2025
Het wijkteam Centraal Station heeft tijdens het weekend van 25 en 26 oktober een gerichte actie tegen overlast gehouden op en rond het Koningin Astridplein. De teams controleerden 67 personen en 2 voertuigen. Zes personen belandden in de cel nadat ze de openbare orde verstoorden. De politie stelde daarnaast meer dan 35 processen-verbaal op voor onder meer het negeren van het alcoholverbod dat daar geldt, het spuwen op de openbare weg, bedelen en drugsbezit. Zeven personen hadden verdovende middelen bij: De politie nam onder meer vier joints, 6,64 gram cannabis en 0,12 gram cocaïne in beslag. In de ondergrondse fietsenstalling vond de politie ook nog een geseinde minderjarige. In de Gemeentestraat merkte het wijkteam een man op die zich verdacht gedroeg in een portaal. Bij controle bleek hij twee gsm’s, 40 euro cash, 35 xtc-pillen, 51,59 gram hasj en 5,15 gram cocaïne bij zich te hebben. De verdachte werd verhoord en voorgeleid omdat de politie vermoedde dat de man drugs verkocht. De onderzoeksrechter besliste na voorleiding om de man aan te houden op verdenking van handel in verdovende middelen en/of psychotrope stoffen. Hij verschijnt vrijdag voor de raadkamer, die zich zal uitspreken over zijn verdere aanhouding. Uit verder onderzoek bleek dat hij ook nog geseind stond met een bevel tot gevangenneming van tien maanden.
Persbriefing
Controle aan parking Decathlon
15 maart 2026
Het wijkteam van de regio Merksem en Luchtbal, de mobiele eenheid en de verkeerspolitie hielden vrijdagavond 13 maart toezicht op de parking van Decathlon. Daar houden tuningfanaten zich geregeld op, wat voor heel wat gevaarlijke situaties en overlast zorgt voor onder meer bioscoopgangers.
Negen steps in beslag genomen
15 maart 2026
Het wijkteam van Berchem heeft op 14 maart negen e-steps in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens een verkeersactie waarbij de teams extra aandacht hadden voor de e-steps. De negen steps zijn in beslag genomen omdat ze sneller reden dan de wettelijk toegelaten 25km/uur of omdat de bestuurders ervan geen geldige verzekering burgerlijke aansprakelijkheid konden voorleggen. De snelste step die het team deed stoppen, haalde een snelheid van 72 km/uur. De te snelle steps zal de politie laten vernietigen.
Verschillende vaststellingen bij controles van handelszaken
15 maart 2026
Het wijkteam van Merksem ging op zaterdag 14 maart op pad met inspecteurs van de RSZ om vier handelszaken te controleren. In een eerste zaak die ze bezochten, stelde het team drie GAS-inbreuken vast. Het ging over tekortkomingen rond brandveiligheid, noodverlichting en verplichte pictogrammen.