Ga naar inhoud
CONTACTEER DE POLITIE
  • Home
  • Nieuws
  • Voortvluchtige Antwerpenaar opgepakt op luchthaven in Frankrijk

Voortvluchtige Antwerpenaar opgepakt op luchthaven in Frankrijk

6 maart 2026

Antwerpen

Op dinsdag 3 maart werd op de luchthaven van Lille-Lesquin in Frankrijk een 22-jarige man uit Antwerpen gearresteerd. De arrestatie gebeurde door de Franse grenspolitie op basis van een Europees aanhoudingsbevel dat door België was uitgevaardigd. De man werd tussen 2021 en 2025 meermaals veroordeeld voor de correctionele rechtbanken van Antwerpen en Mechelen. De veroordelingen hadden onder meer betrekking tot deelname aan een criminele organisatie, informaticabedrog, drugshandel en een poging tot opzettelijke brandstichting bij nacht aan een voertuig. In totaal kreeg hij vijf jaar aan gevangenisstraffen, waarvan hij nog meer dan vier jaar moet uitzitten.

Internationaal gesignaleerd

Gezien de rest van de uit te zitten straf, de aard van de feiten en zijn laatst gekende adres in Antwerpen, gaf het Parket Antwerpen aan Politiezone Antwerpen de opdracht om de man actief op te sporen. In dat kader kwam er een Europees aanhoudingsbevel, waardoor de man internationaal geseind stond.

Arrestatie in Frankrijk

Die opsporing leidde uiteindelijk tot de arrestatie op de luchthaven van Lille-Lesquin door de Franse grenspolitie. Het Parket Antwerpen heeft ondertussen zijn overlevering aan België gevraagd op basis van het Europees aanhoudingsbevel, zodat de man zijn resterende gevangenisstraf in België kan uitzitten.
 

Persbriefing