Minderjarige bromfietser levert drugs aan huis
14 maart 2026
Het wijkondersteuningsteam (WOT) van de regio Centrum kon op vrijdag 6 maart een drugdealer vatten. De leden van het WOT volgden vanuit de Anselmostraat een bromfietser die via de Leien naar de Aalmoezenierstraat reed. De bestuurder verliet daar zijn bromfiets en ging in de Bredestraat bij een woning aanbellen. De man ging voor enkele seconden het pand binnen en keerde snel terug om naar zijn bromfiets te gaan. Daar sprak de politie hem aan. De inspecteurs vernamen intussen van de bewoonster van de Bredestraat dat zij marihuana kocht van de man. De dealer bleek inderdaad marihuana bij zich te hebben, verdeeld in 22 gripzakjes. Daarnaast had hij ook 105 euro en een gsm-toestel bij zich. In de woonst van de dealer vond de politie nog een kleine hoeveelheid marihuana, een gsm-toestel en 490 euro. De inspecteurs namen alle goederen in beslag. De dealer mocht ook zijn bromfiets afgeven. Een jongeman van 16 jaar is voorgeleid bij de jeugdrechter.
Persbriefing
Controle aan parking Decathlon
15 maart 2026
Het wijkteam van de regio Merksem en Luchtbal, de mobiele eenheid en de verkeerspolitie hielden vrijdagavond 13 maart toezicht op de parking van Decathlon. Daar houden tuningfanaten zich geregeld op, wat voor heel wat gevaarlijke situaties en overlast zorgt voor onder meer bioscoopgangers.
Negen steps in beslag genomen
15 maart 2026
Het wijkteam van Berchem heeft op 14 maart negen e-steps in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens een verkeersactie waarbij de teams extra aandacht hadden voor de e-steps. De negen steps zijn in beslag genomen omdat ze sneller reden dan de wettelijk toegelaten 25km/uur of omdat de bestuurders ervan geen geldige verzekering burgerlijke aansprakelijkheid konden voorleggen. De snelste step die het team deed stoppen, haalde een snelheid van 72 km/uur. De te snelle steps zal de politie laten vernietigen.
Verschillende vaststellingen bij controles van handelszaken
15 maart 2026
Het wijkteam van Merksem ging op zaterdag 14 maart op pad met inspecteurs van de RSZ om vier handelszaken te controleren. In een eerste zaak die ze bezochten, stelde het team drie GAS-inbreuken vast. Het ging over tekortkomingen rond brandveiligheid, noodverlichting en verplichte pictogrammen.