Ga naar inhoud
CONTACTEER DE POLITIE
  • Home
  • Nieuws
  • Gecoördineerde overlastactie in Merksem, Ekeren en Antwerpen-Luchtbal

Gecoördineerde overlastactie in Merksem, Ekeren en Antwerpen-Luchtbal

21 januari 2026

Tijdens een grootschalige overlastactie in Merksem, Ekeren en Antwerpen-Luchtbal pakten verschillende teams van Regio Noord verdachte bromfietsers, drugsfeiten en verkeersinbreuken aan. De politie hield na een gevaarlijke achtervolging een gevluchte bromfietser tegen, onderschepte een drugsdealer met bijna 200 gram cannabis op zak en haalde meerdere opgevoerde en niet-verzekerde bromfietsen uit het verkeer. De actie leverde daarnaast een aantal vaststellingen op voor verkeers- en overlastinbreuken.

De acte gebeurde in het kader van het Zonaal Veiligheidsplan en legde de focus vooral op storende bromfietsers en gekende overlastlocaties. Verschillende teams namen deel, waaronder het verkeersondersteuningsteam (VOT), wijkondersteuningsteam (WOT), wijkteams, de Mobiele Eenheid en een hondengeleider met drugshond.

Bromfietser uit tuin bewoner gehaald

Kort na de start van de actie probeerde al een bromfietser in Merksem zich te onttrekken aan een controle door een anonieme patrouille. De bestuurder reed met hoge snelheid door verschillende straten weg van de politie en gooide onderweg een sok weg. Tijdens de achtervolging haalden de patrouilles snelheden tot 80 km/u. Uiteindelijk verloor de politie de bromfiets even uit het oog. Een ploeg van de mobiele eenheid vond later de bromfiets in het Schoonakkerpad. Een alerte buurtbewoner riep de politie omdat er een verdachte persoon in zijn tuin zat. De politiediensten vonden de bromfietser in een tuin in de Grote Hoek arresteerden hem.

De bestuurder van de bromfiets testte positief op het gebruik van cocaïne en cannabis. De politie stelde vast dat de kentekenplaat bij een andere bromfiets hoorde en dat het chassisnummer onvolledig was. De politie nam de bromfiets in beslag. Naar aanleiding van de achtervolging noteerde teams nog meerdere verkeersinbreuken en is een pv opgesteld voor heling.

Opgevoerde bromfietsen

Verder controleerde de politie meerdere bromfietsers en voertuigen. In de Dr. Maurice Timmermanslaan bleek een bromfiets niet verzekerd te zijn en dus is het voertuig getakeld. Op parkeerterrein leidde een gerichte controle tot meerdere vaststellingen, waaronder opgevoerde bromfietsen en niet-verzekerde voertuigen die allemaal werden getakeld.