Bromfietser waarschuwt anonieme patrouille voor ... de politie
18 augustus 2025
Op 15 augustus organiseerde het verkeersondersteuningsteam Zuid een actie in samenwerking met het wijkteam. De controles werden uitgevoerd door anonieme ploegen, onder meer door middel van anonieme bromfietsen. In totaal werden 120 personen en 101 voertuigen gecontroleerd. Er werden 74 GAS-boetes opgesteld voor tal van inbreuken, waaronder foutparkeren. Verder werden verschillende onmiddellijke inningen opgesteld voor het negeren van het rode verkeerslicht, niet dragen van verplichte beschermingskledij op de motor, rijden tegen de richting ... In de Abdijstraat werd een GAS-pv opgesteld voor een handelaar die de parkeerstroken gebruikte om zijn waren uit te stallen. In totaal werden 6 bromfietsen afgepakt omdat ze opgedreven waren. Eén bromfiets haalde een snelheid tot 70 kilometer per uur, in plaats van de wettelijk toegestane 25 kilometer per uur. Eén van de 6 bromfietsen bleek niet verzekerd te zijn. Aan de Kaaien werd een anonieme ploeg op bromfietsen ingehaald door een bromfiets klasse A. Hij was zo 'vriendelijk' om de anonieme ploeg te waarschuwen dat de politie verderop testen deed met de curvometer. De bestuurder werd aan de kant gezet, gecontroleerd en ook zijn bromfiets werd getest met de curvometer. De bromfiets reed te snel en werd bijgevolg getakeld.
Persbriefing
Controle op de markt in Wilrijk
15 april 2026
In het centrum van Wilrijk was er op 14 april een die opgezet was door het wijkteam en diensten van stadstoezicht. De controle gebeurde tijdens de wekelijkse markt, en heeft als bedoeling om de overlast voor bezoekers, handelaars en omwonenden te beperken.
Minderjarige bromfietsdieven gevat
15 april 2026
Het wijkteam Deurne Noord van de regio Oost kon afgelopen zondag twee jonge bromfietsdieven vatten na een korte achtervolging. Het tweetal mocht na verhoor beschikken.
Actie rijden onder invloed
15 april 2026
De verkeerspolitie en de mobiele eenheid hielden afgelopen zondag een actie gericht op rijden onder invloed. De inspecteurs stelden zich op ter hoogte van de Oude Leeuwenrui en de Brouwersvliet en controleerden 262 voertuigen.