Actie tegen asociaal parkeergedrag
23 februari 2023
Maandag organiseerde het VOT Centrum een actie gericht op de aanpak van asociaal parkeergedrag. Er was aandacht voor voorbehouden parkeerplaatsen en voor fietsstraten. Er werden tientallen boetes uitgeschreven, onder meer voor 6 personen die op het voetpad geparkeerd stonden, 7 die op een rijstrook stonden en 4 die op een woonerf buiten de parkeervakken geplaats waren. 69 bestuurders negeerden de borden E1 en E3. Verder reden 5 personen rond met de gsm in de hand, droegen 2 hun gordel niet en reden er 2 door het rood.
Persbriefing
4 van de 6 handelszaken verzegeld
24 augustus 2026
De regio City organiseerde op 21 augustus een grootschalige actie in de wijken Stuivenberg en Atheneum. De actie was gericht op handelszaken, en werd versterkt door de RVA/TSW (Toezicht op Sociale Wetten), de douane en Stad Antwerpen. 4 van de 6 gecontroleerde handelszaken, werden verzegeld omwille van verschillende inbreuken. Daarnaast werden 38 personen en 6 voertuigen gecontroleerd. Dat resulteerde in een vijftigtal processen-verbaal. 3 personen werden bestuurlijk gearresteerd omdat zij illegaal in het land verblijven.
Roodlichtnegatie leidt politie naar 22 dosissen cocaïne
24 augustus 2026
In Hoboken reed een e-stepper door het rode licht, en dat ontging ook het wijkteam van Hoboken niet op 19 augustus. De man werd aangesproken en gedroeg zich daarbij opvallend zenuwachtig. Hij vertelde een onsamenhangend verhaal, waarna hij gefouilleerd werd. In zijn tas vond de politie een sok met 22 gebruikersdosissen cocaïne. De man werd gearresteerd en de step, die te snel kon rijden, werd in beslag genomen. De man werd voorgeleid bij de onderzoeksrechter.
3 dealers betrapt in Seefhoek
24 augustus 2026
De Seefhoek maakte op 15 en 16 augustus het deel uit van een actie tegen druggerelateerde overlast. Het wijkondersteuningsteam betrapte er 3 dealers op heterdaad. Zaterdagnamiddag ging een jongeman een dagwinkel binnen in de Pothoekstraat. Bij het buitenkomen werd hij gecontroleerd. Hij gaf toe dat hij snus gekocht had. In de winkel werden grote hoeveelheden snus, illegale tabak en e-vapes aangetroffen. Alles werd in beslag genomen en de douane stelde pv op. Omdat de winkel ook crackpijpjes en andere drugsattributen verkocht, werd ook een pv opgesteld voor het vergemakkelijken van druggebruik.