Aanpak overlast in en rond Centraal Station
15 oktober 2025
Op 12 oktober voerde het wijkteam Centraal Station van politiezone Antwerpen een actie uit in en rond het station. De actie vond plaats in samenwerking met Stadstoezicht, de buurtregisseur, Securail en de federale spoorwegpolitie. De teams stemden hun inspanningen op elkaar af en combineerden hun expertise in gemengde ploegen.
Tijdens de actie controleerden de teams 85 personen en vijf voertuigen. In totaal zijn 80 processen-verbaal opgesteld.
10 personen met drugs op zak
Drie personen zijn bestuurlijk gearresteerd omdat ze de openbare orde hadden verstoord. De ploegen betrapten 20 personen op sluikstort en tien anderen op het gebruik of bezit van verdovende middelen. Daarbij nam de politie onder meer speed, hasj, cocaïne en cannabis in beslag. Twee personen hadden een mes bij en zes personen negeerden het geldende alcoholverbod in de omgeving.
Drugs te koop?
Ook trad het team op tegen drie personen die een slaapplaats inrichtten in de stationsomgeving. Eén man kreeg een GAS-pv voor zoekgedrag naar drugs nadat hij een stadstoezichter in burger had aangesproken met de vraag of die misschien verdovende middelen te koop had. Tot slot vatten Securail en de politie samen een agressieve treinreiziger die bovendien nog geseind stond.