Aanpak overlast binnenstad
7 juli 2025
Tussen 29 juni en 5 juli heeft het wijkteam Historische Binnenstad acht personen bestuurlijk gearresteerd. Allen verstoorden de openbare orde, dronken ze alcohol op een plaats waar dat niet is toegelaten of verbleven ze illegaal in het land. Anderen lieten zich dan weer betrappen op gelijkaardige feiten, maar vielen nog niet opvallend in herhaling. In een onderzoek naar diefstal uit een winkel in een hotel kon de politie ook vier verdachten identificeren. Het viertal laadde herhaaldelijk een rugzak vol. De politie verhoort hen voor deze feiten.
Persbriefing
Controle aan parking Decathlon
15 maart 2026
Het wijkteam van de regio Merksem en Luchtbal, de mobiele eenheid en de verkeerspolitie hielden vrijdagavond 13 maart toezicht op de parking van Decathlon. Daar houden tuningfanaten zich geregeld op, wat voor heel wat gevaarlijke situaties en overlast zorgt voor onder meer bioscoopgangers.
Negen steps in beslag genomen
15 maart 2026
Het wijkteam van Berchem heeft op 14 maart negen e-steps in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens een verkeersactie waarbij de teams extra aandacht hadden voor de e-steps. De negen steps zijn in beslag genomen omdat ze sneller reden dan de wettelijk toegelaten 25km/uur of omdat de bestuurders ervan geen geldige verzekering burgerlijke aansprakelijkheid konden voorleggen. De snelste step die het team deed stoppen, haalde een snelheid van 72 km/uur. De te snelle steps zal de politie laten vernietigen.
Verschillende vaststellingen bij controles van handelszaken
15 maart 2026
Het wijkteam van Merksem ging op zaterdag 14 maart op pad met inspecteurs van de RSZ om vier handelszaken te controleren. In een eerste zaak die ze bezochten, stelde het team drie GAS-inbreuken vast. Het ging over tekortkomingen rond brandveiligheid, noodverlichting en verplichte pictogrammen.