Ga naar inhoud
CONTACTEER DE POLITIE

87 boetes voor gsm-gebruik

18 september 2024

2100 Deurne

Het verkeersondersteuningsteam (VOT) van de regio Oost controleerde op dinsdag 17 september het verkeer aan de August van de Wielelei, Ruggeveldlaan en de Schotensesteenweg. Er kwamen bij de politie heel wat klachten over roodrijders. Voor de actie werkte het VOT samen met het wijkeam van de Unolaan.

Resultaten

Tijdens de actie deden het wijkteam en het VOT een aantal opvallende vaststellingen.

  • De politie nam drie bromfietsen in beslag omdat ze een te hoge snelheid konden halen. Een van de drie, allemaal A-klasse, haalde een snelheid van 73km/u wat heel wat meer is dan de wettelijk toegelaten 25 km/uur;
  • Er is één voertuig in beslag genomen omdat de verzekering niet in orde was. Op het voertuig waren ook vervallen Nederlandse kentekenplaten aangebracht;
  • Er zijn 165 onmiddellijke inningen opgesteld waarvan maar liefst 87 keer omdat bestuurders hun gsm gebruikten tijdens het rijden;
  • 12 voetgangers negeerden de kleuren van het verkeerslicht.

Drie sluikstorters

Het wijkteam betrapte tijdens de actie ook drie sluikstorters in de buurt van een school aan de August van de Wielelei. Daarnaast is ook iemand tegengegehouden die 7,77 gram hasj bij had. De drugs zijn in beslag genomen.

Persbriefing

2660 Hoboken
Jongeren bekogelen auto's en mensen met eieren

9 april 2026

Het wijkteam van Hoboken organiseerde op 5 april een actie met de focus op overlast door jongeren. De politieploegen werkten zowel in uniform als in burger. Al snel konden enkele jongeren gevat worden die kort voordien mensen en auto's hadden bekogeld met eieren. De jongeren werden naar het wijkbureel gebracht, waar hun ouders hen konden ophalen. Verder werd nog één bestuurder betrapt op gsm-gebruik achter het stuur. Hij moest zijn rijbewijs onmiddellijk inleveren voor 15 dagen. 2 jongeren werden betrapt op het bezit en gebruik van cannabis. Deze werd in beslag genomen. In totaal werden 23 jongeren en 6 voertuigen gecontroleerd.